Kontakt­personer

VD

Karin Mårtensson
karin.martensson@malmoarena.com

Evenemang

Monika Hydbom - Biljettchef
monika.hydbom@malmoarena.com

Jessica Kronborg - Projektledare Evenemang
jessica.kronborg@malmoarena.com

Maria Schönbeck - Evenemangskoordinator 
maria.schonbeck@malmoarena.com

Restaurang & Bar

Tim Borglin - Food & Beverage Manager
tim.borglin@malmoarena.com

Patrik Nilsson - Restaurangkoordinator
patrik.nilsson@malmoarena.com

Emil Abrahamsson – Restaurangkoordinator 
emil.abrahamsson@malmoarena.com

Mia Andersson – Bokningskoordinator
mia.andersson@malmoarena.com 

Kent-Åke Svensson - Köksmästare
kentake.svensson@malmoarena.com

Andreas Hasselgren - Ansvarig för kiosk och bar
andreas.hasselgren@malmoarena.com

Drift

Anders Jakobsson - Teknik & fastighetschef
anders.jakobsson@malmoarena.com

Jens Sjöstedt - Produktionsledare
jens.sjostedt@malmoarena.com

Magnus Berggren - Säkerhetschef
magnus.berggren@malmoarena.com

Ekonomi

Tobias Larsson - Ekonomichef
tobias.larsson@Malmoarena.com

Birgitta Eriksson - Ekonomiassistent
birgitta.eriksson@malmoarena.com

Eva Johansson - Lön- & ekonomiassistent
eva.johansson@malmoarena.com 

Biljettbokning

Telefon:
0775–78 00 00
Hemsida:
www.ticketmaster.se

BOKA RESTAURANG

Onlinebokning:
Malmö Arenas Bokningssida

I samband med evenemang: 
040-642 04 44
Nilssons Bar & Restaurang:
040-642 04 00

E-post:
restaurang@remove-this.malmoarena.com  

Reception

Hyllie Stationstorg 2
215 32 Malmö

Ordinarie Öppettider:
Vardagar 08:00-17:00

E-post: 
info@remove-this.malmoarena.com
Telefon:
040-642 04 00 

FÖRETAGSINFO

Parkfast Arena AB
Box 31055
200 49 Malmö
Org. nr. 556688-3657